Czyszczenie powierzchni szklanych

Czyszczenie powierzchni szklanych

Są to elementy, które bardzo szybko i często ulegają zabrudzeniom. Przez to takie powierzchnie szklane niestety kiepsko wyglądają… Co w największym stopniu na to wpływa? Jak często powinny być czyszczone powierzchnie szklane? W jaki sposób te zadania są wykonywane przez specjalistów z najwyższej półki? Właśnie nadszedł czas na odkrycie wszystkich kart!

Zadzwoń

Od czego najczęściej brudzą się powierzchnie szklane?

Mniejsze, czy większe powierzchnie szklane prezentują się bardzo efektownie. Nie dziwi zatem, że sporo osób się na nie decyduje. Powierzchni szklanych nie brakuje w naszych prywatnych domach lub mieszkaniach. Spacerując po większych miastach i miasteczkach także można zauważyć sporo tego typu elementów. M.in. w kontekście dużych biurowców, które powstają niczym grzyby po deszczu.
Niestety, powierzchnie szklane mają to do siebie, że bardzo szybko i często się brudzą. Wystarczy np. wziąć na tapet domowe lustra. Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę, że te rzeczy często są pokryte warstwą kurzu, czy odciskami palców domowników itp. Od czego jednak brudzą się zewnętrzne powierzchnie szklane? Np. w przypadku biurowców? Spore znaczenie mają tutaj opady atmosferyczne. Deszcz, czy śnieg pozostawiają po sobie nieestetyczne ślady swojej obecności. Pewnym winowajcą jest wiatr, który powoduje, że rozmaite zabrudzenia przedostają się w te okolice. To nie wszystko. Nie można zapominać o ptakach, których odchody spędzają sen z powiek właścicielom wielu mniejszych firm, czy większych przedsiębiorstw.

Na tempo powstawania zabrudzeń bez wątpienia wpływa najbliższa okolica. Biurowce zazwyczaj znajdują się obok ulic o sporym natężeniu ruchu. Im więcej pojazdów, tym gorzej pod kątem czystości powierzchni szklanych. W końcu np. wydobywające się opary osiadają potem na szybach itp. Konieczność częstego dbania o porządek na tej płaszczyźnie wynika także z obecności w niedalekiej okolicy fabryk przemysłowych, zakładów produkcyjnych, czy magazynów.

Jak często powinny być czyszczone powierzchnie szklane?

Podobno prawnicy bardzo często odpowiadają na pytania swoich Klientów krótkim stwierdzeniem „to zależy”. Jak się okazuje, także w tej branży czasami trzeba posłużyć się tymi dwoma słowami. Jak już wiesz, tempo powstawania zabrudzeń na powierzchniach szklanych zależy od wielu czynników. W jednej firmie będzie działo się to szybciej, a u drugiego Klienta wolniej. Nie wiesz, jak często powinno być wykonywane czyszczenie powierzchni szklanych w Twoim przypadku? W takim razie skontaktuj się z nami. Przedstawiciele Cleaning-Tech są w stanie rzetelnie ocenić daną sytuację i zaproponować odpowiednie rozwiązania.

Niektóre powierzchnie szklane (jak np. domowe lustra) powinny być czyszczone co kilka dni. Inne natomiast chociaż raz na parę tygodni lub miesięcy (dużo tutaj zależy od tempa powstawania zabrudzeń). Generalnie nie powinno się jednak bagatelizować tej sprawy. Pamiętaj, że czystość wpływa na zdrowie i odpowiednie samopoczucie. Pracownicy widząc efektownie prezentujące się powierzchnie szklane będą bardziej zmotywowani do pracy. Inna kwestia dotyczy światła naturalnego. Jak np. powierzchnie szklane są bardzo zabrudzone, to słońce nie jest w stanie w 100% przedostać się do konkretnego pomieszczenia. Przez to trzeba w większym wymiarze korzystać ze światła sztucznego, co generuje dodatkowe (zupełnie niepotrzebne!) wydatki.
Dlaczego jeszcze zabrudzenia powinny być usuwane relatywnie często? Jeśli na długo pozostawisz zanieczyszczenia na powierzchniach szklanych, to później będą one bardzo trudne do wyeliminowania. Wszystko zajmie zdecydowanie więcej czasu i stanie się bardzo kosztowne… A np. powierzchnia szyby może zostać trwale uszkodzona, co ma wpływ na efekty wizualne…

Dobór odpowiednich preparatów i sprawdzonych metod jest kluczowy

Jak działają eksperci? Bardzo ważne jest przeanalizowanie sytuacji i zaplanowanie pracy. Specjaliści pracujący w Cleaning-Tech doskonale zdają sobie z tego sprawę. Trzeba dobrać odpowiednie preparaty i techniki, aby konkretne zadanie zostało wykonane dokładnie, szybko i bezpiecznie (pod kątem personelu, ale także np. danej szyby). Należy skupić się nie tylko na zabrudzeniach, które mają być usunięte, lecz również na danej powierzchni. Po to, aby jej nie uszkodzić (np. ramy aluminiowe łatwo reagują z kwasami i zasadami. Trzeba zatem zastosować środki czystości o możliwie jak najniższym stężeniu). Co jeszcze jest istotne? Posługiwanie się czystymi urządzeniami i akcesoriami. Aby potem można było się naprawdę przejrzeć w konkretnej powierzchni szklanej. Eksperci z naszej firmy najpierw troszczą się zatem o odpowiednie przygotowanie do pracy, a dopiero potem zaczynają działać. Tak wygląda fachowe czyszczenie powierzchni szklanych od A do Z!

Napisz do nas

Firma sprzątająca Gdańsk Cleaning-Tech posiada nowoczesne urządzenia i akcesoria. Chodzi m.in. o spalinowe myjki ciśnieniowe i automaty zbierająco-czyszczące. Jeśli zaś sprawa dotyczy dużych powierzchni szklanych, to Cleaning-Tech (jako jedna z niewielu firm w rejonie Trójmiasta) stosuje nowoczesną technologię czyszczenia wodą demineralizowaną IONIC SYSTEMS. Dzięki temu praca jest wykonywana szybko i przede wszystkim bardzo dokładnie.
Powierzchnie szklane na dużych wysokościach to spore wyzwanie… ale nie dla Cleaning-Tech

Niekiedy trzeba uporać się z zabrudzeniami znajdującymi się bardzo wysoko. Dla nas to żaden problem! Mamy odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia i stosujemy podnośniki koszowe. Dzięki temu czyszczenie powierzchni szklanych jest realizowane pieczołowicie i bezpiecznie.